London Sunday Junior Cup

Fixtures

Cup Entry List
Club Round
A.C. Milano Reserves 1st Round
A.F.C. Mortlake 1st (bye) 1st Round
AFC Brasenose First 1st Round
AFC Chislehurst (Youth) FC U21 1st Round
AFC Groucho First 1st Round
AFC Rose Gary Rose (bye) 1st Round
AFC Selwyn Mens (bye) 1st Round
AFC Shooters First (bye) 1st Round
Asianos Reserves 1st Round
Baldon Sports Baldon Reserves WESFA (bye) 1st Round
Barnehurst First 1st Round
Bexley United First (bye) 1st Round
Bosjam First (bye) 1st Round
Brockwell United The Reds (bye) 1st Round
Brownhill First (bye) 1st Round
Caribb FC 2016 Reserve Team (bye) 1st Round
Charlie Chaplin Football Community CCFC 1st Round
Clerkenwell Old Boys First 1st Round
CT Spartans (S) First 1st Round
Danson Albion First 1st Round
Dinamo Dorigo First (bye) 1st Round
Duke of Clarence First (bye) 1st Round
Edmonton Lions United First (bye) 1st Round
Edmonton Rovers First (bye) 1st Round
Fairlop FC Team One (bye) 1st Round
FC BKT Mens 1st Round
FC Elmstead (1958) Elmstead United 1st Round
FC Karpaz First 1st Round
FC Lokomotiv Thunder First 1st Round
FC London Phoenix 2nd XI 1st Round
FC Team A 1st Round
FC United of Bromley First 1st Round
Fenerbahce First (bye) 1st Round
Foots Cray Lions JFC (Youth) U21 White 1st Round
Ganadores First 1st Round
Gower Allstars (bye) 1st Round
Grantchester Road Grantchester Road (bye) 1st Round
Green Street Green First (bye) 1st Round
Heath FC First (bye) 1st Round
Inter Cross First 1st Round
J.L. Rovers Reserve 1st Round
Kentish Town Albion First 1st Round
Kew Antigua A team 1st Round
Kingston University (Sunday) Sunday Team (bye) 1st Round
Kucukkaymakli first team (bye) 1st Round
Leyton Celtic FC Leyton Celtic FC (bye) 1st Round
Lokomotiv Wimbledon First (bye) 1st Round
London Ravens First 1st Round
London Town Football Club Lions (bye) 1st Round
Lotus Sports Club - First Team 1st Round
Mandem FC 1st (bye) 1st Round
Maroon XI First 1st Round
Mehmetcik Galata Mehmetcik FC (bye) 1st Round
Merton Athletic First 1st Round
Mitcham Park First 1st Round
New River Reserves (B) 1st Round
NW London NWL (bye) 1st Round
Panathanaikos FC First (bye) 1st Round
Parklife B Team 1st Round
Petts Wood Seniors Vultures (bye) 1st Round
Philippine FC First 1st Round
Piccadilly FC First (bye) 1st Round
Plumstead AFC First 1st Round
Putney Pacers First (bye) 1st Round
Recreativo Hackney First (bye) 1st Round
Red Velvet B 1st Round
S.W. Alumni of Graveney Reserves (bye) 1st Round
Sherfield Town First (bye) 1st Round
South London All Stars FC Team A 1st Round
South London Doves First 1st Round
South London Football Network Sunday (bye) 1st Round
South London Giants FC Red 1st Round
South River United (bye) 1st Round
Southside United FC First Team 1st Round
St. Johns Deaf Reserves (bye) 1st Round
Surreal Madrid Open Aged (bye) 1st Round
Teviot Rangers First 1st Round
The Auld Shillelagh First 1st Round
Tristars & Deloitte 2nd team 1st Round
Wandsworth Wanderers First 1st Round
Wandsworth Warriors First (bye) 1st Round
Westminster Wanderers 2nd (bye) 1st Round
Wheatsheaf Athletic First (bye) 1st Round
Wimbledon Town B (bye) 1st Round
Xavelhas FC Senior 1st Round
Yavruvatan FC Yavruvatan FC (bye) 1st Round
1st Round
1. 01/10/17  00:00 AFC Brasenose First VS Mitcham Park First
[+]
2. 01/10/17  00:00 New River Reserves (B) VS Merton Athletic First
[+]
3. 01/10/17  00:00 FC Elmstead (1958) Elmstead United VS Maroon XI First
[+]
4. 01/10/17  00:00 Teviot Rangers First VS Plumstead AFC First
[+]
5. 01/10/17  00:00 Philippine FC First VS Barnehurst First
[+]
6. 01/10/17  00:00 Inter Cross First VS South London All Stars FC Team A
[+]
7. 01/10/17  00:00 London Ravens First VS South London Giants FC Red
[+]
8. 01/10/17  00:00 J.L. Rovers Reserve VS FC United of Bromley First
[+]
9. 01/10/17  00:00 Tristars & Deloitte 2nd team VS Charlie Chaplin Football Community CCFC
[+]
10. 01/10/17  00:00 FC Lokomotiv Thunder First VS FC BKT Mens
[+]
11. 01/10/17  00:00 Clerkenwell Old Boys First VS CT Spartans (S) First
[+]
12. 01/10/17  00:00 Southside United FC First Team VS FC London Phoenix 2nd XI
[+]
13. 01/10/17  00:00 FC Karpaz First VS Kew Antigua A team
[+]
14. 01/10/17  00:00 AFC Chislehurst (Youth) FC U21 VS Parklife B Team
[+]
15. 01/10/17  00:00 The Auld Shillelagh First VS Kentish Town Albion First
[+]
16. 01/10/17  00:00 Red Velvet B VS AFC Groucho First
[+]
17. 01/10/17  00:00 Xavelhas FC Senior VS A.C. Milano Reserves
[+]
18. 01/10/17  00:00 Ganadores First VS Asianos Reserves
[+]
19. 01/10/17  00:00 South London Doves First VS Wandsworth Wanderers First
[+]
20. 08/10/17  00:00 Foots Cray Lions JFC (Youth) U21 White VS Danson Albion First
[+]
2nd Round
21. 05/11/17  00:00 AFC Brasenose First VS Mandem FC 1st
[+]
22. 29/10/17  00:00 Merton Athletic First VS Maroon XI First
[+]
23. 29/10/17  00:00 Teviot Rangers First VS Barnehurst First
[+]
24. 29/10/17  00:00 South London All Stars FC Team A VS Brownhill First
[+]
25. 29/10/17  00:00 London Ravens First VS AFC Selwyn Mens
[+]
26. 29/10/17  00:00 FC United of Bromley First VS Bosjam First
[+]
27. 29/10/17  00:00 Tristars & Deloitte 2nd team VS Baldon Sports Baldon Reserves WESFA
[+]
28. 29/10/17  00:00 Westminster Wanderers 2nd VS Recreativo Hackney First
[+]
29. 29/10/17  00:00 AFC Rose Gary Rose VS Petts Wood Seniors Vultures
[+]
30. 29/10/17  00:00 Edmonton Lions United First VS Leyton Celtic FC Leyton Celtic FC
[+]
31. 29/10/17  00:00 Edmonton Rovers First VS Panathanaikos FC First
[+]
32. 29/10/17  00:00 Green Street Green First VS A.F.C. Mortlake 1st
[+]
33. 05/11/17  00:00 Gower Allstars VS Piccadilly FC First
[+]
34. 29/10/17  00:00 Fairlop FC Team One VS Grantchester Road Grantchester Road
[+]
35. 29/10/17  00:00 Wandsworth Warriors First VS Kucukkaymakli first team
[+]
36. 29/10/17  00:00 S.W. Alumni of Graveney Reserves VS Kingston University (Sunday) Sunday Team
[+]
37. 29/10/17  00:00 London Town Football Club Lions VS Putney Pacers First
[+]
38. 29/10/17  00:00 Dinamo Dorigo First VS Bexley United First
[+]
39. 29/10/17  00:00 South River United VS Mehmetcik Galata Mehmetcik FC
[+]
40. 29/10/17  00:00 Heath FC First VS NW London NWL
[+]
41. 29/10/17  00:00 AFC Shooters First VS Lokomotiv Wimbledon First
[+]
42. 29/10/17  00:00 South London Football Network Sunday VS Fenerbahce First
[+]
43. 29/10/17  00:00 Bye VS Wheatsheaf Athletic First
[+]
44. 29/10/17  00:00 Wimbledon Town B VS Yavruvatan FC Yavruvatan FC
[+]
45. 29/10/17  00:00 Duke of Clarence First VS Sherfield Town First
[+]
46. 29/10/17  00:00 Surreal Madrid Open Aged VS Caribb FC 2016 Reserve Team
[+]
47. 29/10/17  00:00 FC Lokomotiv Thunder First VS Clerkenwell Old Boys First
[+]
48. 29/10/17  00:00 Southside United FC First Team VS Kew Antigua A team
[+]
49. 29/10/17  00:00 Brockwell United The Reds VS Parklife B Team
[+]
50. 29/10/17  00:00 Kentish Town Albion First VS Red Velvet B
[+]
51. 29/10/17  00:00 Xavelhas FC Senior VS Ganadores First
[+]
52. 29/10/17  00:00 South London Doves First VS Foots Cray Lions JFC (Youth) U21 White
[+]
3rd Round
53. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 21 VS Winner of Tie 22
[+]
54. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 23 VS Winner of Tie 24
[+]
55. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 25 VS Winner of Tie 26
[+]
56. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 27 VS Winner of Tie 28
[+]
57. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 29 VS Winner of Tie 30
[+]
58. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 31 VS Winner of Tie 32
[+]
59. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 33 VS Winner of Tie 34
[+]
60. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 35 VS Winner of Tie 36
[+]
61. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 37 VS Winner of Tie 38
[+]
62. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 39 VS Winner of Tie 40
[+]
63. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 41 VS Winner of Tie 42
[+]
64. 03/12/17  00:00 Wheatsheaf Athletic First VS Winner of Tie 44
[+]
65. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 45 VS Winner of Tie 46
[+]
66. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 47 VS Winner of Tie 48
[+]
67. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 49 VS Winner of Tie 50
[+]
68. 03/12/17  00:00 Winner of Tie 51 VS Winner of Tie 52
[+]
4th Round
69. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 53 VS Winner of Tie 54
[+]
70. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 55 VS Winner of Tie 56
[+]
71. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 57 VS Winner of Tie 58
[+]
72. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 59 VS Winner of Tie 60
[+]
73. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 61 VS Winner of Tie 62
[+]
74. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 63 VS Winner of Tie 64
[+]
75. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 65 VS Winner of Tie 66
[+]
76. 21/01/18  00:00 Winner of Tie 67 VS Winner of Tie 68
[+]
Quarter-Final
77. 18/02/18  00:00 Winner of Tie 69 VS Winner of Tie 70
[+]
78. 18/02/18  00:00 Winner of Tie 71 VS Winner of Tie 72
[+]
79. 18/02/18  00:00 Winner of Tie 73 VS Winner of Tie 74
[+]
80. 18/02/18  00:00 Winner of Tie 75 VS Winner of Tie 76
[+]
Semi-Final
81. 18/03/18  00:00 Winner of Tie 77 VS Winner of Tie 78
[+]
82. 18/03/18  00:00 Winner of Tie 79 VS Winner of Tie 80
[+]
Final
83. TBC   Winner of Tie 81 VS Winner of Tie 82
[+]
Have your Say